O mnie

Nazywam się Kamil Więcek i zawodowo z branżą IT jestem związany od 9 lat. Pierwsze projekty komercyjne zaczynałem jako programista, głównie .NET, jeszcze na studiach. Następnie zajmowałem się administracją środowiska w jednej z większych firm produkcyjnych w Polsce, tam uczyłem się prowadzenia dużych projektów IT ponieważ wdrażaliśmy m.in. oprogramowanie SAP ERP dla 9 oddziałów firmy. Koncepcyjnie i infrastrukturalnie. Następnie uczestniczyłem w kilku projektach programistyczno-wdrożeniowych (od koncepcji, przez zebranie wymagań i implementację) dla największych Polskich uczelni (m.in Politechnika Warszawska, UKSW) aby w końcu trafić do projektu Cezamat, gdzie zarządzałem wdrożeniem IT wartym ponad 35 mln zł. Od koncepcji aż do ostatniej fazy realizacji.

Nie jestem w stanie zliczyć technologii z którymi miałem do czynienia na różnych polach – architektonicznym, wdrożeniowym, konfiguracyjnym. Od rozwiązań sieciowych (HPE, Aruba, Mikrotik, Ligo Wave, Ubiquiti, Tipping Point z uwzględnieniem technologii SDN – pierwsze wdrożenie w Polsce rozwiązania HPE) poprzez bezpieczeństwo (NGFW TP, SIEM – IBM Qradar, systemy NAC – HPE IMC), systemy wirtualizacyjne (głównie VMware), backup danych (Barracuda, HP Data Protector, Store Once, Veeam), systemy VOiP i teleco (Skype for Business, Sangoma, 3cx), systemy baz danych (MsSQL), poczty (MS Exchange), zagadnienia związane z usługami Windows Server czy systemy Intranetu (SharePoint).

Przy okazji cały czas bliskie mi są tematy związane z zagadnieniami IT w medycynie – elektroniczna dokumentacja medyczna, zasady przetwarzania danych osobowych i wrażliwych czy infrastruktura, bezpieczeństwo. Brałem udział w pisaniu dokumentacji na konkursy unijne w ramach projektów e-zdrowie w woj. łodzkim i mazowieckim, prowadziłem prelekcje i warsztaty edukacyjne dla kadry placówek medycznych. Znam zagadnienia dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych i wrażliwych w kontekście RODO, przeprowadzam audyty placówek pod tym kątem. Mam też doświadczenie na amerykańskim rynku medycznym – pomagałem rozwijać platformę wymiany danych pomiędzy systemami EMR firmie Seamless Medical Systems (jako programista, język LUA).

Jestem aktywnym członkiem Młodych Menadżerów Medycyny działających przy Polskiej Federacji Szpitali a także członkiem Polskiej Izby Informatyki Medycznej.

Tym blogiem chcę informować, edukować i dzielić się swoją wiedzą na temat zagadnień związanych z informatyką tak, aby nowoczesne technologie informacyjne na dobre zagościły w każdej przychodni, w każdym szpitalu i w pojedynczych praktykach lekarskich.

Czasem będzie filozoficznie a czasem technicznie. Chwilami teoretycznie a innym razem praktycznie – na przykładzie wdrożeń u klientów. Mam nadzieję, że zarówno IT jak i kadra zarządzająca znajdą coś dla siebie.

Kontakt:

kamil@dbfr.pl

tel. 696 54 55 70